SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2018. (World Space Week – WSW)

Ovogodišnja je tema:„Svemir ujedinjuje svijet“ :

”Ovogodišnji plakat simbol je toga kako svemir povezuje ljude na Zemlji. Komunikacijski sateliti zbližavaju ljude povezujući međusobno udaljena mjesta. Sateliti za promatranje Zemlje pružaju nam zaštitu u slučaju katastrofa, a globalni navigacijski satelitski sustavi pomažu nam da pronađemo svoj put na ovome nepreglednom planetu.”

Francisco Javier Mendieta, ravnatelj Meksičke svemirske agencije

Naša je škola pridonijela ovom globalnom događaju brojnim aktivnostima. Učenici nižih razreda su imali literarne, likovne i istraživačke radionice na temu svemira. Učenici viših razreda obilježili su događaj na redovnoj nastavi:

Na satu fizike:

Učenici su izrađivali plakate na temu gustoće materije planeta u Sunčevu sustavu.

Na satu informatike:

Učenici su virtualno obišli CERN i zatim pogledali epizodu humorističke serije "Teorija velikog praska" koja se odnosi na posjet CERN-u.

Na satu vjeronauka:

Učenici su obradili „Pjesmu stvorova“ čiji se jedan dio odnosi na sunce i zvijezde. Naglasili su važnost povezanosti ljudi i međusobnog pomaganja.

Na satu engleskog jezika:

Neki su učenici su učili nove riječi o Sunčevu sustavu i izrađivali plakate. Drugi su učili rap pjesmu o sunčevu sustavu na ovoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=7t099KIWVVs&start_radio=1&list=RD7t099KIWVVs&t=225

Knjižničarka škole: Marija Gajski

Plakat Sunčev sustav                                                                       Plakat o svimiru izrađen na fizici

Svemir - radovi učenka prvog razreda                                                       Svemir - radovi učenika nižih razreda

Učenici PRO 5. razreda                                                        Space Rap

Učenički radovi: prezentacije

1. Luka V.i Đ. SOLAR SISTEM 6.c

2. SOLAR SYSTEM (Toni i Mateo 6.c)