Projekt: Voda - izvor i nositeljica života

Ove godine pokrenut je školski projekt „Voda – izvor i nositeljica života“. Tijekom godine u integriranoj nastavi učenici će se baviti temom vode pomoću integriranih nastavnih tema i u okviru različitih nastavnih predmeta. Tematski pristup pomaže razvoju duha zajedništva kod učenika i nastavni plan čini primjerenim. Učenici uče na vlastitom iskustvu, razvijaju samopouzdanje i samopoštovanje, te osjećaj vlastite odgovornosti.

Svrha projekta je poticanje ljubavi prema prirodi, skladu i očuvanju, razvijanje i poticanje znatiželje učenika, uređivanje okoliša škole i poticanje suradnju učenika.

Ciljevi ovog projekta:

• Upoznavanje učenika sa stvarnim problemima vode, ponajprije u vlastitom okruženju
  • Objašnjenje učenicima stvarne vrijednosti voda
  • Poticanje svijesti o očuvanju pitke vode (voda kao najzdravije i najvažnije piće, zdravstveno ispravna voda)
  • Osobna higijena i higijena okoline
  • Poticanje razvijanja kritičnosti učenika prema pojedinim (ne)održivim postupcima ljudi prema vodama
  • Poticanje uključivanja i približavanja učenicima integriranih aspekata održivosti voda (ekoloških, ekonomskih, zdravstvenih, kulturnih, socijalnih i drugih aspekata)
  • Poticanje učenike na aktivne i primjerene aktivnosti i akcije u pogledu voda na reciklažu
  • Proučavanje sastava i svojstva vode na prirodi, biologiji, kemiji i fizici
  • Proučavanje životnih zajednica mora i kopnenih voda

Nadamo se da će avantura ovog projekta učenicima biti zanimljiva.

Vaše voditeljice projekta: Ema Kamgang Keder i Marija Gajski