« Svibanj 2024 »

AKCIJA ZA 1000 RADOSTI „OTVORI VRATA SRCA“
Autor: Vlasta Vlahović, 20. 12. 2011.

Božićno se vrijeme naziva vremenom darivanja. Sam Bog darovao nam je svoga Sina Isusa Krista. Bog je radi nas postao čovjekom. Pokazao je svoju ljubav prema nama kako bi nas iz propadljivosti vratio u Očevo naručje. Božić je silazak neba zemlji, Boga čovjeku. Zahvaćeni i ogrijani tom ljubavlju dijelimo  je drugima. Ljubav živi od ljubavi drugih poruka je sv. Franje Asiškoga.

Hrvatski Caritas 2003. godine pokrenuo je božićnu akciju „Za 1000 radosti“, s nakanom pomoći ugroženim obiteljima. U tu akciju uključeni su mnogi, kao i mnoge škole, a na poseban način učenici naše škole koji s velikom ljubavlju to čine već nekoliko godina.

Koristeći se materijalima hrvatskog Caritasa (privjesci, naljepnice, čestitke, magneti) prikupljaju novac za svoje bližnje, učenike iz obitelji slabijeg materijalnog stanja. Usrećujući druge, postajemo sretniji, a Božić nam je ljepši. Na taj način zajednički gradimo svijest o ljepoti zajedništva i uzajamnog pomaganja. S ljubavlju nemoguće stvari postaju moguće, što smo vidjeli na licima i u očima onih koje smo darivali.

Razvijajući osjetljivost za  druge i motivirani za ljubav i kreativnost za pomaganje i konkretno djelovanje mlade, generacije se najbolje pripremaju za zrelost i odgovornost.   Neka  sve nas i ovog Božića prožme stvarnost Gospodinova dolaska i njegove prisutnosti kako bi se po nama sve više širila poruka radosti, mira, dobrote i ljubavi.

Zahvalni za vašu plemenitost i sve dobro koje činite dragi naši učenici, vama, vašim roditeljima i svim ljudima dobre volje sretan i radostan Božić i blagoslovljenu novu 2012. godinu od srca žele vaše vjeroučiteljice.