« Travanj 2024 »

ZAPAMTITE VUKOVAR!
Autor: Administrator , 14. 11. 2016.

I ove godine učenici naše škole su se uključili u program obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara.
U petak 11. studenog osmaši su zajedno s braniteljima iz Dubrave postavili banner "I reći ću vam samo još jednu stvar, zapamtite Vukovar" na ogradu naše škole u Vukovarskoj ulici.
U četvrtak 17. studenog, nakon ceremonije kod spomenika, svete mise i kolone sjećanja, učenici će upriličiti kratki prigodni program kod spomenutog bannera.
U petak 18. studenog kratkom priredbom u školi dat ćemo počast svim poginulim braniteljima i izraziti zahvalnost svima na čijoj žrtvi je naša domovina oslobođena.

Pod OPŠIRNIJE pogledajte slike postavljanja bannera i uređenja škole te učeničke radove na temu Zahvalna sam za domovinu.

ZAHVALNA SAM ZA DOMOVINU

Riječima se ne može opisati koliko sam zahvalna na svemu, na svemu što su hrvatski branitelji učinili za Hrvatsku, za sve nas. Zahvalna sam Bogu što mi je otac danas živ i zdrav. Neizmjerno sam zahvalna svim ljudima koji su svoj život stavili na kocku da spase svoju državu i narod, da bi nama bilo bolje i da bismo danas mogli uživati u svim blagodatima ove prekrasne zemlje.

Naravno da je Domovinski rat ostavio teže posljedice na većinu branitelja, toga sam svjesna. Zahvalna sam i svim ljudima koji su izgubili svoje živote boreći se za bolju budućnost. Zahvalna sam na snazi koju neke obitelji imaju nakon gubitka očeva, majki pa čak i djece.

Ako netko treba biti ponosan, to su sigurno oni, hrvatski branitelji. Mi danas, s velikim strahopoštovanjem, njima u čast ovdje stojimo i jedino što imamo za reći je jedno veliko i iskreno HVALA!

Laura Kundich, 8.b

ZAHVALNA SAM ZA DOMOVINU

S najvećim poštovanjem treba se sjećati žrtava Domovinskog rata, biti im zahvalni i ponositi se njima. Danas u miru potrebno je stvarati stav poštovanja prema domovinskim vrednotama u mladom naraštaju. Moramo se prisjećati i učiti iz povijesti da nam se nikada više ne bi ponovila. Mnogi su svoje živote položili za slobodu Hrvatske i treba se sjetiti kako su se prije 25 godina za Hrvatsku borile dvije vojske. Jedna s oružjem u ruci, a druga s krunicom, ne samo oko vrata, nego i moleći na koljenima. Vojska branitelja i vojska molitelja u istoj nakani.

Ivana Škriljevečki, 8.b