Rujan
Autor: Valentina Ćorić, 9. 12. 2020.

Učenici 1.b su dva tjedna nakon početka nastave započeli svoju avanturu u projektu „Daj šapi glas“. Svaki im je dan od 21. do 25. rujna čitana jedna priča kako bi ih se uvelo u svijet maca i psića. Nakon čitanja priče razgovaralo se o priči i avanturama koje su u njima opisivane. Zadatak je bio senzibilizirati djecu kroz priče o životinjama.
Detalje pročitajte u opširnije.

21. 9. Slikovnica 'Tim i Tom' priča je o dva živahna psića koji se vole igrati i kroz igru izazivati ostale životinje.

22. 9. 'Dva prijatelja' donosi zabavnu priču o neobičnom prijateljstvu između psa i mačke. Mačić Frfr i Psić Garov su nestašni i razmaženi psići koji zadirkuju druge životinje, rade nered i ljute svoju gazdaricu. Slikovnica opisuje njihove nestašluke

23.9. Frrfr se boji - priča o prijateljstvu psića i mace, duhovita priča je o mladom mačiću Frfru koji je jako prestrašen i koji želi saznati liči li imalo na tigra koji je snažan i opasan i ničega se ne boji.

24. 9. U slikovnici Neposlušni ovčari dvojica nestašnih psića rade razne nepodopštine. Puno ih je dvorište, kuća pa i šuma. Na kraju su primjereno kažnjeni.

25.9. Nizom ovotjednih poticaja zavirili smo u seosko dvorište i „družili“ se s mnogobrojnim životinjama sa spomenutog imanja, njihovom mladunčadi, ali i ponovili i usvojili njihovo glasanje, boju kože i sl. Povezali smo ovaj sat sa satom glazbene kulture u kojem učimo prepoznati glasanje životinja.