« Ožujak 2024 »

FESTIVAL ZDRAVLJA
Autor: Administrator , 17. 4. 2019.

U OŠ Ivana Mažuranića organiziran je „Festival zdravlja“  koji slavi zdravlje, kretanje, zdravu prehranu i zdrav stil života a sve u sklopu e-twinning projekata o zdravlju.

Povodom Međunarodnog dana čitanja naglas učenici starijih razreda spojili su se s učenicima mlađih razreda te su čitali poznate bajke. U zajedništvu učenici su bajke analizirali, ilustrirali, iz njih izvukli pouke i igrali razne igre.

U integriranom danu uz gimnastiku, likovne radionice i vesele pjesmice svi su predmeti i sve aktivnosti bili povezani sa zdravljem i našim bajkama.

Dana 7. veljače posjetili smo 1.d razred. Nekoliko učenika 3.b pročitalo je priču „Pepeljuga“. Kad smo pročitali priču radili smo s učenicima 1.b puzzle s voćem. Morali smo obojati i zalijepiti. Kad smo dovršili radove igrali smo se.“

Nika, 3.b

Učenici koji su čitali „Ivicu i Maricu“ potaknuti kućicom napravljenom od slatkiša i medenjaka ukazali su na važnost i opasnosti šećera u prehrani, zdravlju zubi i suhom voću.

Učenici koji su čitali „Janko i čarobni grah“ posadili su grah, razgovarali o grahoricama u našoj prehrani i izrađivali plakate o piramidi prehrane.

Učenici koji su čitali „Pepeljugu“ izrađivali su bundeve od sjemenki i razgovarali o čudesnim mogućnostima koje nam nudi taj plod.

Učenici koji su čitali „Djed i repa“ uz zabavni igrokaz koji su izveli, slavili su korijenasto povrće i sve mogućnosti koje nam nudi svemoguća mrkva.

Učenici koji su čitali „Kraljevnu na zrnu graška“ otkrivali su snagu zelenog povrća.

Učenici koji su čitali „Matovilku“ razgovarali su o salatama koje može napraviti svako dijete i drugom lisnatom povrću.

Najstariji učenici čitali su ulomke iz „Dnevnika Pauline P.“ Sanje Pilić i otkrivali tipičnu hranu naših krajeva.

Učenici drugih razreda su i na engleskom uprizorili rusku priču „Djed i repa“ („The enormous Turnip“).

Puno smo čitali i bilo nam je jako lijepo!