« Travanj 2024 »

PROSLAVILI SMO SVETKOVINU SVETOG JOSIPA I 330. OBLJETNICU NJEGOVOG PROGLAŠENJA ZAŠTITNIKOM HRVATSKE
Autor: Administrator , 29. 3. 2017.

I ove su godine učenici, učitelji i roditelji naše škole proslavili Svetkovinu svetog Josipa misnim slavljem 20.3. u 19 sati u crkvi svetog Mihaela. Uz prigodnu propovijed župnik fra Branko Lipša zahvalio se našoj ravnateljici, kao i svima prisutnima što su uveličali slavlje svetkovine.

Pročitajte više klikom na "OPŠIRNIJE".

Istaknuo je kako je sveti Josip bio radnik  i kako je za životni uspjeh važan rad, a djeci ustrajnost u učenju. Pri tomu je spomenuo kako se sveti Josip predao Božjoj volji i nije preispitivao Božje odluke. Potaknuo je i naše učenike da se s istim žarom predaju Božjoj volji, ali da predanje mora uvijek pratiti rad i trud te da lijenost za kšćanina nije dopustiva. Također je istaknuo kako je sveti Josip slušao a nije govorio, potičući učenike da slušaju roditelje i učitelje, kako bi uspješno završili škole i odabrali svoj životni put.

Svetu misu su još svečanijom učinili lijepi glasovi našeg školskog zbora pod ravnanjem prof. Jurković Šnajder, koji su animirali misno pjevanje, a kojima su se pridružili i ostali prisutni učenici. U ime cijele škole svoje molitve Bogu za naše obitelji i domovinu uputili su naši osmaši, ovogodišnji krizmanici i njihovi roditelji.

Slaveći 330. obljetnicu proglašenja svetog Josipa zaštitnikom Hrvatske, želimo da ovo slavlje i naše sudjelovanje u njemu ostane trajno i tradicija kako bismo svijest o važnosti Josipovog zagovora za boljitak naše domovine prenijeli i na generacije koje dolaze.