« Travanj 2024 »

OBAVIJEST - PREHRANA DJECE IZ SOCIJALNO UGROŽENIH OBITELJI
Autor: Administrator , 9. 9. 2015.

Prema uputama Ministarstva socijalne politike i mladih djeca koja nisu uključena u projekt „Borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti“ a iskazala se potreba da im se pomogne potrebno je uputiti roditelje svakog tog djeteta u nadležni centar za socijalnu skrb odnosno podružnicu prema adresi prebivališta kako bi ostvarili pravo na jednokratnu naknadu u svrhu podmirenja troškova školske prehrane.

Postupak priznavanja prava na jednokratnu naknadu ostvaruje se sukladno odredbama Zakona o socijalnoj skrbi (NN br. 157/13, 152/14).

Roditelj djeteta zahtjev za priznavanje navedenog prava predaje u Prijemnom uredu podružnice u Dubravi (soba 13) od ponedjeljka do četvrtka od 8 do 15 sati.

Zahtjev je dostupan u Prijemnom uredu kao i na web stranici CZSS-a Zagreb http://www.czss-zagreb.hr/obrasci

Potrebno mu je priložiti:

-rodne listove svih članova kućanstva (ne stariji od 6 mjeseci)
-potvrde Porezne uprave o visini dohotka za sve članove kućanstva
-potvrde o prihodima (platne liste, odreske od mirovine i sl.) za prethodna tri mjeseca
-potvrde HZZ-a o nezaposlenosti (u slučaju da je netko od članova kućanstva nezaposlen)
-potvrdu škole o iznosu troškova prehrane za dijete kao i razdoblje na koje se troškovi odnose uz podatke o OIB-u škole i broju bankovnog računa škole na kojeg će se uplata izvršiti.

Važno je napomenuti da će tijekom pokrenutog postupka biti izvršen dohvat podataka o imovnom stanju svih članova kućanstva. Pritom će biti potrebno dodatno dostaviti promet po neblokiranim bankovnim računima za prethodna tri mjeseca. Uvjete za priznavanje prava na jednokratnu naknadu ne ispunjavaju osobe za koje se dohvatom podataka utvrdi posjedovanje dionica ili ušteđevine.