« Ožujak 2024 »

MASKENBAL U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Administrator , 17. 2. 2015.

Osim što je mjesec ljubavi, veljača je i mjesec maškaranja i ludovanja, stoga je tom prilikom naša škola „ugostila“ različite maske i likove.

Pripreme za školski maskenbal počele su već krajem siječnja, a cilj je svakoga razreda bio osmisliti jedinstvenu i što originalniju masku kojom će se predstaviti ostatku škole 17. veljače. Maske su pripremane u tajnosti, s mnogo truda i strpljenja. Odabirali su se najbolji kostimi, pripremala se glazba i scenski nastup za njezino predstavljanje (ples, pjesma ili igrokaz). Taj utorak u školi bilo je uistinu živahno, šaroliko i glasno, baš kako i treba biti kada u posjet dođu maškare.

Naši mali učenici sa svojim učiteljicama u podne su „zauzeli“ školsku dvoranu te veselo predstavljali svoje razrede. Bilo je tu mačaka (1.a), kauboja (1.b), spavalica (1.c), kuhara (2.a), Winksica i Ninja (2.b), dimnjačara (2.c), slastičara (3.a), kauboja i princeza (3.b), snjegovića (3.c), zdravih sportaša i doktora (4.a), Tintilinića (4.b), likova iz lektire Pipi duga čarapa (4.c).  Nakon zasjedanja žirija (u kojem su sjedile psihologinja Marina Dujmović, socijalna pedagoginja Ana Trtanj, knjižničarka Marija Gajski, i učiteljica engleskog Marina Matić), svaki razred zasluženo se “zasladio” bombonima i dobio diplomu za svoju masku i predstavljanje.

Poslijepodnevnu smjenu “oživjeli” su svojim maskama učenici i razrednice petih i šestih razreda pa su se tako u veselom društvu našli: kauboji (5.a), pacijenti (5.b), mafijaši (5.c), reperi (6.a), misice i nogometaši (6.b), anđeli i bebe (6.c). Nakon zasjedanja žirija (u kojem su sjedile učiteljica hrvatskog Katarina Škegro, učiteljica prirode Ana Marić , pedagoginja Suzana Aničić i mama Podobnik), svaki razred dobio je diplomu za svoju masku i predstavljanje. Ipak, samo jedan razred odnio je zasluženo prvo mjesto istaknuvši se kao najkreativniji razred. Učenici 6.c razreda su se, nakon održanog Maskenbala, počastili i proveselili uz pizzu i sok.

U nadi da smo uspjeli sve loše u staroj godini ostaviti iza nas i da smo se s veseljem pripremili za ono što nas čeka u budućnosti, ovogodišnji je maskenbal bio veliki događaj u našoj školi. Pokazali smo da smo spremni zabaviti se i svojom maštom i kreativnošću uljepšati život u našoj školi.

Iva Uremović