« Travanj 2024 »

Autor: Kristina Repek, 17. 11. 2023.

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?

Siniša Glavašević: Priča o gradu

Kao što svake godine obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje, tako smo se i ove godine, 17. studenog 2023. s ponosom i sjetom prisjetili se što za nas znači taj dan. Dan kad je sve utihnulo, zamišljena lica puna tuge i gorčine, ostavljeni sami- bez svojih najmilijih, s vrećicom u ruci, hodajući u povorci- zahvalni za život! Da, život…Uče nas da trebamo oprostiti svojim neprijateljima, opraštamo, ali ne zaboravljamo! Hvala vam dragi naši branitelji što se svoj život dali da bi naša djeca danas sretno koračala livadama i parkovima. Hvala!

Da bismo odali počast našim poginulima, kroz minutu šutnje zapalili smo lampion u našoj ulici pored škole koja nosi naziv grada heroja- Vukovarska ulica. Misa u čast poginulima započela je u 17.00 sati u crkvi Sv. Mihaela Arkanđela te je nakon mise krenula procesija prema našoj školi, uz molitvu i svjetlo lampiona...