eTwinning projekt MITOVI I LEGENDE
Autor: Valentina Ćorić, 20. 12. 2021.

Svrha projekta je istražiti okruženje u kojem živimo na način da učimo legende i mitove našeg kraja, Upoznati se s kulturom svog kraja, kao i kulturom drugih regija iz kojih dolaze partnerske škole. Rezultate istraživanja predstavljamo na koji god način po (video, plakat, webinar, govor).

Učenici će moći: definirati korake istraživačkog rada, opisati i naučiti što se podrazumijeva pod pojmovima legende i mitovi, dijeliti informacije o legendama i mitovima svoje regije, komunicirati i surađivati s drugim sudionicima i njihovim okruženjem, razvijati vještine kritičkog razmišljanja i rješavanja problema, razvijati istraživačke vještine.

Učenici će razvijati: osjećaj odgovornosti, kreativno razmišljanje, kritičko mišljenje, istraživački rad, kulturnu svijest, građanski odgoj, informacijsku pismenost, komunikacijske vještine i kreativni rad.

Učenici će istražiti informacije za svoj rad, osmisliti kako predstaviti rad i napraviti prezentaciju. Broj legendi i mitova po školi nije ograničen. Što više to bolje.