Autor: Valentina Ćorić, 9. 12. 2021.

U školskoj godini 2021./2022. razredni odjel 4.a sudjeluje u školskom projektu Životinjska farma i nacionalnom projektu Daj šapi glas.

Projekt Životinjska farman je projekt poticanja čitanja. Učenici će svaki mjesec posvetiti jednoj životinji i provoditi različite aktivnosti vezane uz tu životinju: istraživački rad (enciklopedije, internet), učiti o medijskoj kulturi kroz stripove, filmove te kroz lektirne naslove povezati sa životinjama.
Daj šapi glas je nacionalni projekt koji iz cilj ima brigu o napuštenim životinjama na način da se potiče osobni i socijalni razvoj učenika aktivnim uključivanjem u poboljšanje kvalitete života civilnoga društva kroz brigu o napuštenim životinjama.

Uz kreativno i maštovito vodstvo školske knjižničarke  Marije Gajski učenici su već napravili puno.

Pod OPŠIRNIJE pogledajte kako je to izgledalo.

Dva projekta su isprepletena i pomažu učenicima da savladaju tehnike i načine rada koji će im biti korisni i potrebni u samostalnom učenju u predmetnoj nastavi. Teme oba projekta su životinje, a cilj je razviti odgovorno ponašanje prema svim životinjama: divljim,domaćim i kućnim ljubimcima. Ujedno savladavaju vještine pretraživanja informacija, sažimanja i izlaganja u usmenom obliku te u pisanoj formi.
Do sada smo napravili slijedeće:

Rujan

Životinje: psi i mačke / Predstavljam svog kućnog ljubimca

Životinje:sve
Lektira Knjiga o džungli
Predstavljanje kućnog ljubimca pred razredom

Studeni

Upute za suživot sa kućnim ljubimcima