Nacionalni eTwinning projekt: ČOKOLADNI IZAZOV
Autor: Valentina Ćorić, 15. 10. 2021.

Kroz ovaj projekt učenici će izgrađivati pravilan stav prema zdravoj prehrani, važnosti ljudskog rada, opaziti i opisati svijet oko sebe služeći se svojim osjetilima i mjerenjima, prepoznati uzročno-posljedične veze u neposrednome okružju te postavljati pitanja povezana s opaženim promjenama u prirodi, prirodnim ili društvenim pojavama, objasniti uočeno, iskustveno, doživljeno ili istraženo i raspravljati, usporediti  i prikazati rezultate te donijeti jednostavne zaključke.

Učenici 4.d razreda kroz temu čokolade svladavaju kaleidoskop vještine potrebnih za samostalno istraživanje i učenje. Učenici provode različite aktivnosti:

• predstavljamo vam čokoladu
  • porijeklo i povijesna važnost čokolade
  • kulture koje su prve upoznale čokoladu
  • postupci izrade čokolade
  • pokus s topljenjem čokolade
  • rasprava o bijeloj čokoladi
  • matematika čokoladnih pločica
  • dizajn vlastitog čokoladnog proizvoda
  • stvaranje priča

Učenici se, naravno, naviše vesele razmjeni čokoladnih proizvoda.

Projekt provode učiteljica 4.d Karmen Maduna i školska knjižničarka Marija Gajski.