DAN SPORTA - NAJ, NAJ ...

DAN SPORTA - REZULTATI

Već  tradicionalno u našoj  školi u organizaciji ŠŠK „Felix“ organiziramo  proslavu  Dana sporta 29. svibnja.

Prema motu Svjetskog Dana sporta -20. min. vježbanja , mi smo ove godine  odvježbali  i malo, malo  više.

Proteklih godina uspješno smo ugostili sportaše i  iz susjednih škola na Kids krosu, prezentirali smo i popularizirali sportove koji se u našoj školi ne treniraju ili ih ne poznajemo, ugostili vrhunske sportaše, olimpijce i osvajače medalja na svjetskim  natjecanjima, mahom naše bivše učenike, proslavili 15. god. djelovanja našeg sportskog kluba, napravili svečani prijem za naše državne prvake u rukometu i sve sportaše u školi koji su postigli zavidne uspjehe u svojim kategorijama.

Svake godine nešto novo u čast tjelovježbe, naših sportaša, sporta i  to u povodu Dana sporta.

Ove godine proslava je bila organizirana u dva dijela.

I dio

Bio je posvećen našim najmlađim učenicima, možda i budućim sportskim nadama , svim učenicima od I-IV razreda.

Oni su se prvi puta  natjecali u Štafetnom višeboju pod nazivom MALI MAŽURAN.

Štafetne  igre,  vezane uz nastavne sadržaje iz tjelesne i zdravstvene kulture za pojedinu uzrasnu kategoriju. Prvi i drugi razredi natjecali su se u 4 štafetne igre , a III  i IV razredi u 6 štafetnih igara od trčanja, skakanja , preskakanja prepreka, provlačenja, bacanja , gađanja, prenošenja. Završne su pripreme trajale tijekom cijelog svibnja, a na Danu sporta učenici su pokazali što su uvježbali i pokazali zavidnu borbenost i sportski duh.

Ali to nije sve.

Uz tjelesnu pripremu učenici su imali zadatak sa svojim učiteljicama osmisliti navijački slogan, sportsku opremu, i navijački plakat , a i navijanje nismo zanemarili.

Sve se ovo vrednovalo, a nagrađeni su  najbolji  , a najbolji su bili gotovo svi koji su sudjelovali . Nagrada je bila samo diploma za poredak u svim kategorijama , a obzirom da imamo samo po tri razreda u paralelki , diplome  su zaslužili svi natjecatelji.

II dio

Učenici od V-VIII razreda tijekom mjeseca svibnja  odigravali su međurazredna natjecanja, ali ovaj puta u zadanim sportovima shodno programu tjelesne i zdravstvene kulture.

5. razredi -učenici i učenici igrali su „mali“ nogomet

6. razredi- učenici i učenice-rukomet

7. razredi učenici i učenice-košarku

8. razredi-učenici i učenice-odbojku.

Navijački plakati, navijački slogan i sportska oprema (kreativnost) procjenjivali su se isto kao i za učenike razredne nastave.

Finalne utakmice odigrale su se na Dan sport, na svim raspoloživim terenima , paralelno.

Suci su bili naši bivši učenici i učitelj tehničkog odgoja (Pleš, rukomet, Švaljek, odbojka, Fuček, nogometi Hrestak košarka) , a u pauzi i poluvremenima svojim su nas nastupom počastili i gosti iz R&R kluba Limbo rock, sa svojim trenerom Mariom Hrestakom.

U organizaciji iznimno su se istakle i učenice koje su sudjelovale u cjelokupnoj pripremi i tijeku događanja posebno učenice osmih razreda ujedno i vrsne aktivne i svestrane sportašice, Ana Starčević, Iva Kolak, Jelena Pavlović, Ela Maloča, Judita Ujević, Azra Hegić, Ana Marija Smek, a Dijana Kršić snimila je i film o svim događanjima.

Učenice 6. razreda radile su na pripremi i postavi zadatak , a petašice demonstrirale zadatke koje su trebali izvesti učenici od I-IV razreda.

Cijelo je događanje trajalo od 9-14 sati uz dobru glazbu, sportsko navijanje i  nadasve , pravu sportsku borbu, a i vrijeme nas je poslužilo.

JER MAŽURANCI, SVI SMO SPORTAŠI!!   MA FAKAT !

I za kraj , poredak ekipa, nekoliko fotki, sportski pozdrav , najveća pohvalnica na „svijetu“ i čujemo  se dogodine.

LAJKAJTE NAS !!!!!!

P. S -ali mi još nismo završili sa događanjima u vezi sporta, do kraja tjedan glasamo za naj… naj… i naj.. naj  , sve ostalo što je uz naša sportska druženja trebalo napraviti.

Rezultate ćete pročitati  na našoj web stranici 7. 6. 2013.

PA LAJKAJTE NAS !!!!!!

DAN SPORTA 29. 5. 2013.

Dan sporta tradicionalno obilježavamo u našoj školi raznim sportskim i tjelovježbenim aktivnostima.

Ove školske godine održat ćemo Štafetni višeboj „MALI MAŽURAN“  za učenike i učenice od I-IV razreda, a finalne utakmice u zadanim sportovima odigrat će učenici i učenice od V-VIII, kako slijedi prema vremeniku natjecanja.

U poluvremenima gosti će nam biti Taekwondo klub „Orka AS“ i R&R klub „LIMBO ROCK“.

Najbolji učenici i ekipe bit će nagrađeni diplomama za

poredak , najbolje igrače i najbolje slogane, plakate te dresove koje će učenici osmisliti i kreirati sami.

Radujemo se druženju i sportskoj borbi te Vas pozivamo da nam se pridružite, navijate glasno i sportski za svoje favorite.

Za ŠŠK „Felix“

Astrid Čulić, prof.