SVJETSKI DAN HRANE I DAN KRUHA

15. listopada obilježili smo Dan kruha, a 16. listopada Svjetski dan hrane. Pročitajte kako je to bilo i pregledajte učeničke radove.

BLAGOSLOV KRUHA I PLODOVA ZEMLJE

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi  obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Tog 15. 10. od ranog jutra školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje.  Tako je škola poprimila  jedan vrlo „ domaćinski ugođaj“.

Naš nas je župnik, fra Branko, pozdravio, te je molitvom i Božjom Riječju zazvao Božji blagoslov na sve donesene darove.

Učenici 5.b izveli su jedan kratki igrokaz „ Dani kruha“,  a svi prisutni su se s oduševljenjem uključili u pjevanje.

Nakon tog zajedničkog dijela slavlja, posebno je toplo i dirljivo bilo u učionicama, gdje su djeca  sa svojim učiteljicama upriličila izložbu kruha i plodova zemlje. Fra Branko je blagoslovio hranu, što su učenici popratili zahvalnim pjesmama.

Duhovni plodovi takvog susreta osjećali su se i u zajedničkom,  radosnom i nestrpljivom blagovanju.

Ovim putem želimo zahvaliti, vama dragi roditelji, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi.

I na kraju, neka svi darovi koje nam daruje Gospodin budu blagoslov za vas i vaše obitelji!

Vaše vjeroučiteljice