« Travanj 2024 »

Maskenbal u našoj školi
Autor: Administrator , 10. 2. 2016.

Dana 9. veljače 2016. godine u OŠ Ivana Mažuranića održan je maskenbal. Natjecali su se učenici petog i šestog razreda, a mogle su se vidjeti kolektivne maske razrednih odjela. Sve se održalo u balonima ukrašenoj sportskoj dvorani škole...

Svaki razredni odjel je priredio kratak nastup u kojemu su učenici glumili ili plesali. U žiriju su bile profesorica hrvatskog jezika, pedagoginja i jedna učenica sedmog razreda. Maske natjecatelja bile su šarene i kreativne, bilo je tu svega, od Malaca do nindža. Nakon što su svi izveli svoje nastupe, žiri je trebao podijeliti titule i odabrati pobjednički razred.  Za to su vrijeme natjecatelji plesali i zabavljali se. Došao je red na podjelu titula i proglašenje pobjednika. Titulu za najkreativniju masku dobio je 6.a. Djevojčice su nosile kabanice i kišobrane te su izvele nastup pod nazivom „Ples na kiši“. Titulu za najsmješniju masku dobio je 6.c, koji je u ulozi svatova odglumio kratak igrokaz. Titula najljepše maske dodijeljena je 5.c. Oni su nam priredili modnu reviju te su pritom postali manekeni i manekenke. Najsložnija maska pripala je 6.b, koji nam je pokazao borbu ninja. Naravno, bili su obučeni kao prave nindže. Titulu najvećeg iznenađenja dobio je 5.b u ulozi staraca koji odjednom započnu plesati kao da su mladi. Titula najotkačenije maske pripala je 5.a. Oni su se zamaskirali u simpatične likove iz istoimenog filma „ Malci“. I na kraju, kao opći pobjednik, 5.b nije skrivao oduševljenje. Osvojili su žiri svojim interesantnim i vrlo realističnim maskama te humorističnom izvedbom. Kao nagradu za trud žiri je podijelio svima bombone.

I tako su učenici petog i šestog razreda učinili da bar jednu noć ne mislimo o problemima i brigama, učinili su da ta noć bude uistinu čarobna.

Vaša osmašica