« Ožujak 2024 »

SPORTSKO-EDUKACIJSKI DAN
Autor: Administrator , 14. 10. 2019.

Dana 7. 10. 2019. u Osnovnoj školi Ivana Mažuranića održao se Sportsko-edukacijski dan. Svi su razredi jutarnje smjene došli u školu u 9:00h. Jedan su sat sudjelovali na radionicama na koje su se prijavili, a drugi su sat mogli prošetati školom te se priključiti ostalim aktivnostima. Poslijepodnevna je smjena došla u 11:00h te sudjelovala na isti način kao i jutarnja. Dio je učenika sudjelovao u sportskom programu – dječaci su igrali nogomet, a djevojčice odbojku. Sve su aktivnosti završile u 12:30.

Toni Jagar i Natali Jerkić, 7.c

Pod OPŠIRNIJE pogledajte i pročitajte više.

Tijekom Sportsko-edukacijskog dana održanog 7. listopada 2019., učenici OŠ Ivana Mažuranića mogli su sudjelovati u brojnim radionicama i nogometnim ili odbojkaškim turnirima.

Sportski dio dana organizirali su profesori Turković i Vikić.

Likovnu grupu profesorica Jakovljević Rogić zaposlila je izradom vaza od glinamola. Profesorica glazbenog, Andreja Šnajder Jurković, uz suradnju vjeroučiteljice Šipure Belak i knjižničarke Gajski,  izradila je  Kahoot kviz  te nas naučila zanimljivosti o Beethovenu dok smo kod profesorica Mirt, Glasnović i Dolušić učili o početcima i povijesti Olimpijskih igara. U organizaciji profesorica hrvatskog (Jelavić Bednjanec, Barberić i Bolanča) održana je radionica igre GO (drevna japanska misaona igra). U učionici kemije s profesoricom Petti radili su se pokusi koji su pridonijeli zanimljivosti ovog posebnog dana. Glazbeno-geografsku radionicu i kviz o Nijagarinim slapovima na engleskom jeziku osmislili su profesorice Podoreški Sikirić, Kramberger i Ivanković te profesor Fuček. Profesorice matematike (Armelin, Zubčić i Viljevac) održale su zabavnu matematičku radionicu u kojoj se učilo o novcu (kako njime raspolagati i kako ga štedjeti). Profesorica Hozjan priredila je igru memory na njemačkom jeziku. Profesorica Vlahović priredila je informatički Kahoot kviz. Profesorica Babić Milat imala je zanimljive pokuse s vodom, a vjeroučiteljica Džambo Šporec radionicu o vodi – izvoru života.

U razrednoj nastavi je također bilo zabavno i poučno. Učiteljica Šćukanec organizirala je štafetne igre s vodom. Učiteljica Jagatić s djecom je izvela kazalište sjena. Likovnu radionicu izrade radova s vodom organizirala je i učiteljica Krznarić. Učiteljica Geričić s učenicima je izradila veliku knjigu o vodi dok je učiteljica Vučković priredila radionicu Zagreb nekad i danas. Učiteljica Vranić obilježila je Dan neovisnosti likovnim radovima. Pokuse s vodom i tematske plakate izradili su učenici s učiteljicom Čakar. Učiteljice produženog boravka Kraljević i Rožman Čorak uključile su se u projektni dan sportskim igrama. Učiteljica Horvatić Drešar imala je radionicu Kruženje vode u prirodi. S učenicima posebnog razrednog odjela učiteljica Gojčeta izradila je „kasice-prasice“, a profesorica Turić održala je radionicu Financijska pismenost. Učiteljice Car i Grahović održale su radionicu Zdravoljupci kojom se istaknula važnost vode u životu. O čistom moru istraživali su u učenici s učiteljicom Skrbetom. Učiteljica Ban organizirala je Savjetodavni kutak za vanzemaljce, a radionicu Čitajmo svoju knjigu učiteljica Maduna.

Sudeći prema raspoloženju učenika, ovaj bogati i zabavni i informativni dan bio je uspješan.

Antonija Jelavić Bednjanec, prof. HJ i Andreja Šćukanec, uč. razredne nastave

Fotografije: Natali Jerkić i Toni Jagar